Archiv novinek

Šikovně investovat může i začátečník. Stačí dodržet tři pravidla

(11.5.2018)

Chybovat je lidské, říká se. U investování to ale příliš neplatí. Těch největších chyb se ovšem můžete vyvarovat, pokud dodržíte pár základních principů. A nemusíte kvůli tomu umět vysokou matematiku či být investorský polobůh.

číst celý článek

Nevyplacenou pojistku vysoudil muž jako náhradu škody

(27.3.2018)

Muž si pojištění schopnosti splácet hypotéku pro případ úmrtí nebo nejtěžší invalidity sjednal v roce 2013. Po několika měsících od podpisu smlouvy ale havaroval na motorce a utrpěl těžké zranění nohy.

číst celý článek

Doplňkové penzijní spoření - výsledky za rok 2017

(13.2.2018)

Růst akciových trhů loni pomohl těm, kdo na penzi spoří v dynamičtějších fondech, konzervativní investory naopak vytrestal růst úroků českých dluhopisů. Aktuální vysvědčení účastnických fondů nového doplňkového penzijního spoření komentuje Aleš Tůma, investiční analytik Partners.

číst celý článek

Stavební spoření pro děti? Raději investiční program

(1.11.2017)

Rodiče mnohdy chtějí svým dětem naspořit peníze „do začátku“. A jako jeden z prvních produktů, po němž sáhnou, je stavební spoření. To ale rozhodně nepatří mezi vhodné produkty – zejména pokud jsou děti malé a peníze jim rodiče či prarodiče chtějí předat v dospělosti. Vhodnější je dlouhodobý investiční program.

číst celý článek

Zaměstnanecké bonusy: Vzít příspěvek na penzijko, nebo na životní pojištění?

(21.3.2017)

No samozřejmě, že si vás zaměstnavatel váží. Jste přece borci. A tak vám nabízí peníze. Aby z nich polovičku nespolkl erár, nedá vám je k výplatě, ale nabízí příspěvek na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření, anebo na životní pojištění. Po čem sáhnout, kdy a proč?

číst celý článek

Proč Warren Buffett nenávidí zlato

(4.2.2017)

Miliardář Warren Buffett se jedním z nejbohatších mužů na světě rozhodně nestal díky investicím do zlata.

číst celý článek

Konzervativní investice - největší rébus současnosti

(20.1.2017)

Asi nejsložitějším úkolem pro všechny investiční poradce, malé střadatele, ale i manažery podílových fondů, pojišťoven či penzijních společností je najít v současnosti vhodné konzervativní investice. Problém není ani tak v úrovni rizika, ale především na straně očekávaného výnosu. Pokud si vezmeme jednoduchou investici do „bezpečného“ státního dluhopisu (fondu) či termínového vkladu před pár lety a nyní, tak riziko (schopnost splatit) je stále stejné, ale výnos je diametrálně jiný. Bohužel mnohem nižší, když už ne přímo záporný.

číst celý článek

Novinky v oblasti daňových předpisů pro rok 2017

(1.1.2017)

Od ledna 2017 se výrazně zvyšuje státem poskytovaná daňová podpora životní pojištění a penzijního připojištění, resp. doplňkového penzijního spoření.

číst celý článek

Výkonnost akciových fondů - letos

(30.11.2016)

Nikdo mi nevymluví, že pokles akciových trhů v lednu a únoru (hlavně vlivem kroků ECB a zpomalení Číny) letošního roku nevyburcoval aspoň pár klientů k dotazům, kam se ztrácejí jejich peníze, když jsme slibovali výkonnost akciového fondu kolem 8-10 procent ročně. Akciové fondy byly přitom v tu dobu o 10 až 15 procent níže než na konci minulého roku.

číst celý článek

Pět rad, jak neztratit hlavu a neprodělat v době nízkých úroků

(5.4.2016)

Úročení spořicích účtů je blízko nuly, stavební spořitelny snižují úroky, výhodné „Kalouskovy“ dluhopisy jsou minulostí. Co si počít? Jak nakládat s volnými finančními prostředky v době nízkých úroků, radí Aleš Tůma, investiční analytik společnosti Partners.

číst celý článek

Kontaktujte mne ještě dnes: 777061218